ورود به سایت بدون فیلترشکن

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

استراتژی فیبوناچی در پیش بینی فوتبال چیست؟

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به‌پیش بینی فوتبال علاقه دارید، باید با تمام فن و فنون مربوط به این حوزه آشنایی پیدا کنید تا در نهایت بتوانید بهترین استراتژی را باتوجه‌به دانش و استعدادتان برای خود بیابید. در این مطلب بت فوروارد ما قصد داریم به یک روش معروف یعنی استراتژی فیبوناچی در پیش‌بینی فوتبال بپردازیم. به همین خاطر به شما نیز پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مطلب را از دست ندهید

استراتژی فیبوناچی در پیش‌بینی چیست؟

فرمول استراتژی فیبوناچی

استراتژی فیبوناچی یک دنباله معروف ریاضی است که شاید شما هم‌نام آن را در مدارس یا دانشگاه‌ها در دروس مربوط به ریاضی دیده باشید. این استراتژی در تمامی مشاغل و حوزه‌هایی که به آمار و ارقام مرتبط هستند استفاده می‌شود که یکی از این حوزه دنیای پیش‌بینی مسابقات ورزشی است که حرفه‌ای‌ها دریافتند می‌توانند از روشی که این استراتژی برای شرط‌ها پیاده می‌کند، نهایت استفاده را کنند و به‌نوعی رویه قراردادن شرط از این طریق منجر به جبران باخت‌های قبلی نیز خواهد شد.

استراتژی فیبوناچی که در ادامه با مثال آن را برایتان توضیح خواهیم داد بسیار ساده و به روش جبران ضررها معروف است. این استراتژی بر این موضوع دلالت دارد که شما می‌توانید با دنباله‌ای که این روش برای شما فراهم آورده شرط‌های خود را در صورت باخت‌های متوالی، بر طبق این فرمول قرار دهید تا بعد از چند باخت متوالی و با یک‌دست برد پس از این باخت‌ها مشاهده کنید تا مبالغ قبلی جبران شده است. حال ادامه مطلب را دنبال کنید تا این روش را برایتان توضیح دهیم.

آموزش استفاده از استراتژی فیبوناچی

اگر قصد دارید تا به‌ صورت پشت‌سرهم در دورهای مختلف پیش‌بینی کنید از استراتژی فیبوناچی استفاده کنید. حال استراتژی فیبوناچی چه می‌گوید؟

 • گزینه فوتبال موردنظر را انتخاب و مبلغ شرط خود را برای دور اول قرار دهید.
 • در صورت باخت، مبلغ شرط اول را + (صفر) کنید تا مبلغ شرط دوم به دست آید.
 • در صورت باخت مجدد، مبلغ شرط دوم را + مبلغ شرط اول کنید تا مبلغ شرط سوم به دست آید.
 • در صورت باخت مجدد، مبلغ شرط سوم را + مبلغ شرط دوم کنید تا مبلغ شرط چهارم به دست آید.
 • این رویه که مبلغ جدید شرط، از جمع مبالغ دو شرط قبلی به دست آید را در دورها تا زمانی ادامه دهید که در نهایت در یک شرط صاحب پیروزی شوید.
 • حال با یک محاسبه ساده خواهید دید که مبالغ ازدست‌رفته در دورهای قبلی جبران شده است.
 • باتوجه‌به ضریب گزینه انتخابی شما، علاوه بر جبران مبالغ می‌توانید به سوددهی نیز دست پیدا کنید.

مثال از استراتژی فیبوناچی

 • مبلغ شرط در دور اول: ۵۰ هزار تومان // نتیجه شرط دور اول: ناموفق
 • مبلغ شرط در دور دوم: ۰+۵۰ هزار تومان // نتیجه شرط دور دوم: ناموفق
 • مبلغ شرط در دور سوم: ۵۰+۵۰ هزار تومان // نتیجه شرط دور سوم: ناموفق
 • مبلغ شرط در دور چهارم: ۵۰+۱۰۰ هزار تومان // نتیجه شرط دور چهارم: ناموفق
 • مبلغ شرط در دور پنجم: ۱۰۰+۱۵۰ هزار تومان // نتیجه شرط دور پنجم: ناموفق
 • مبلغ شرط در دور ششم: ۱۵۰+۲۵۰ هزار تومان // نتیجه شرط دور ششم: شرط موفق با ضریب ۲.۹

جمع کل مبالغ شرط‌های ناموفق + شرط موفق دور آخر: ۱،۰۰۰،۰۰۰ تومان

مبلغ برد نهایی با شرط موفق: مبلغ شرط  ۴۰۰،۰۰۰ تومان * ضریب ۲.۹ مساوی ۱،۱۶۰،۰۰۰ تومان

نتیجه: جبران مبالغ شرط در دست‌های قبل + ۱۶۰ هزار تومان سود

بنا بر محاسباتی که در بالا برایتان قرار دادیم مشاهده کردید که مبالغ شرط هر ۶ شرط مبلغ ۱،۰۰۰،۰۰۰ تومان شد و شما توانستید با یک پیروزی در دور ششم با قراردادن مبلغ ۴۰۰،۰۰۰ تومان با ضریب ۲،۹ برنده ۱،۱۶۰،۰۰۰ تومان شوید که علاوه بر این که تمام سرمایه از دست‌ رفته جبران شد شما مبلغ ۱۶۰،۰۰۰ تومان سود نیز به دست آورید.

بهترین ضرایب گزینه‌های فوتبال برای استراتژی فیبوناچی

استراتژی فیبوناچی در صورتی برای شما کارایی خواهد داشت تا شما بهترین گزینه‌ها با بهترین ضرایب را برای شرط‌های خود در پیش‌بینی فوتبال پیدا کنید. تعداد گزینه‌هایی که ضرایب خوبی را با توجه‌ به شانس موفقیت بالا ارائه می‌کنند کم نیست به همین خاطر شما باید جستجو خود را به‌صورت کامل انجام دهید و ضریب مناسبی را برای شرط‌های خود پیدا کنید.

توجه داشته باشید برای این که نتیجه‌ای که در مثال بالا به دست آوردیم رقم بخورد که هم سرمایه ازدست‌رفته جبران شود و هم به سوددهی دست پیدا کنید، انتخاب ضریب گزینه‌ها اهمیت زیادی دارد. به‌عبارت‌دیگر در صورتی نتیجه بالا حاصل می‌شود که ضریب انتخابی شما همانند بالا مناسب باشد تا پس از ضرب‌شدن در مبلغ شما عدد خوبی را شامل شود و حداقل چندبرابر مبلغ شما را تولید کند. اجازه دهید با بیان مثالی این موضوع را برایتان شرح دهیم:

مثالی از عدم سوددهی فیبوناچی با انتخاب ضریب نامناسب

فرض کنید در همان مثال ضریب انتخابی شرط شما در دور ششم که با موفقیت به ثبت رسید ۲ و مبلغ شرط شما که ۴۰۰،۰۰۰ تومان است که در نهایت مبلغ نهایی برد شما ۸۰۰،۰۰۰ تومان می‌شود.

شما برای هر ۶ شرط خود مبلغ ۱،۰۰۰،۰۰۰ تومان قرار دادید و با پیروزی در دور ششم به ۸۰۰،۰۰۰ به دلیل انتخاب ضریب دست پیدا کردید.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید تنها ۸۰۰،۰۰۰ تومان از مبالغ شرط جبران و ۲۰۰،۰۰۰ تومان سرمایه شما از دست رفت و این ضریب انتخابی برای شما به درآمدزایی نیز منجر نشد. به همین خاطر همواره بر این موضوع تأکید می‌شود که انتخاب گزینه‌ها و ضرایبی که به خود اختصاص می‌دهند اهمیت بسیار زیادی برای رسیدن به سوددهی دارد.

میزان درآمدزایی پیش‌بینی فوتبال از طریق استراتژی فیبوناچی

میزان درآمدزایی از طریق استراتژی فیبوناچی بی‌نهایت است و می‌تواند پیش‌بینی فوتبال را برای شما تبدیل به یک منبع درآمد ثابت کند به شرطی که شما برای این استراتژی زمان کافی را قرار دهید تا بهترین انتخاب‌ها را داشته باشید. همان‌طور که در مثال بالا مشاهده کردید استراتژی فیبوناچی در صورتی به درآمدزایی می‌رسد که شما ضرایب مناسبی را برای شرط‌های خود انتخاب کرده باشید تا علاوه بر این که مبالغ ازدست‌رفته قبلی جبران گردد، شما بتوانید به میزانی حتی اندک به سوددهی برسید تا آن را پس‌انداز کنید.

توجه داشته باشید در این قسمت مقدار سوددهی از این روش و بعد پس‌انداز این سود اهمیت زیادی دارد که شما بتوانید در گذر زمان درآمد خود را در این عرصه به‌صورت ثابت مشاهده کنید. اگر با هر بار برد و به‌دست‌آوردن سود دائماً همه آن را به داخل پیش‌بینی برگردانید پس سود شما چه خواهد شد؟ به همین خاطر به شما پیشنهاد می‌کنیم پس از پیروزی در دور آخر مبلغ سود + مبلغی از سرمایه جبران شده را به‌حساب بانکی خود به‌عنوان پس‌انداز واریز کنید تا نتیجه مثبت آن را پس از مدت کوتاهی مشاهده نمایید.

برای استفاده از استراتژی فیبوناچی چه مقدار سرمایه نیاز داریم؟

شاید این موضوع سؤال شما نیز باشد چرا که فیبوناچی دنباله‌ای از اعداد است که باید برای رسیدن به بازدهی از زنجیره اعداد خارج نشوید تا در نهایت به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. برای این که استراتژی فیبوناچی برای شما کارایی داشته باشد باید سرمایه لازم را وارد پیش‌بینی کنید که به اصطلاحی در اواسط راه کم نیاورید.

منظورمان چیست؟ یعنی این که فرض کنید اگر در پنج شرط به‌صورت متوالی باختید پول کافی برای قراردادن روی شرط ششم که عدد بزرگ‌تری نسبت به دورهای قبلی می‌شود را داشته باشید تا بتوانید به دنباله اعداد و این روش پیش‌بینی متعهد بمانید. درصورتی‌که نتوانید این موضوع را مدیریت کنید استراتژی فیبوناچی در پیش‌بینی فوتبال بازدهی لازم را به شما نخواهد داد؛ زیرا از زنجیره شرط‌ها خارج شدید و مبالغ زیادی سرمایه از دست دادید.

توجه داشته باشید قرار نیست برای این که به زنجیره این دنباله پایبند بمانید از مخارج روزمره خود بزنید و یک پول اضافی یا قرضی را مجدد برای پیش‌بینی بیاورید. این کار صددرصد غلط است که با پول قرضی یا مخارج ضروری خود پیش‌بینی کنید و مشکلاتی دیگر را برای جبران این پول خارج از برنامه برای خود به وجود بیاورید.

برای این کار به شما پیشنهاد می‌کنیم به‌حساب و کتاب در خصوص سرمایه‌ای که می‌خواهید وارد پیش‌بینی از طریق فیبوناچی کنید، بپردازید و حتی بدترین حالت باخت‌های متوالی را برای خود در نظر بگیرید. مثلاً آن را به صورتی تقسیم کنید درصورتی‌که ۱۵ دور بازنده باشید. حتی اگر مبلغ شرط‌های شما کوچک درآمد مطمئن خواهید بود که این مبلغ برای ۱۵ دور شما کافی است و بدین ترتیب می‌توانید به زنجیره شرط‌ها پایبند بمانید.

کدام دسته از کاربران از فیبوناچی استفاده می‌کنند؟

فرقی ندارد که شما حرفه‌ای هستید یا به‌تازگی پا به دنیای پیش‌بینی فوتبال گذاشتید. درهرصورت به دلیل راهکاری که استراتژی فیبوناچی در پیش‌بینی فوتبال پیش روی شما قرار می‌دهد، شما می‌توانید از این طریق شرط‌های خود را کنترل کنید و مبالغ ازدست‌رفته قبلی را نیز جبران نمایید. حرفه‌ای‌ها که طبیعتاً با تمام چم‌وخم کار آشنا دارند؛ ولی تازه‌کاران نباید در خصوص ضرایب و میزان سرمایه که در بالا برایتان بیان کردیم اطلاعات لازم را کسب کنند تا مطابق با دستورالعمل‌های صحیح فیبوناچی پیش بروند.

بهترین سایت پیش‌بینی فوتبال برای استراتژی فیبوناچی

بهترین سایت پیش بینی فیبوناچی

از آن جایی که انتخاب ضریب گزینه‌ها همان‌طور که در بالا به‌صورت کامل برایتان توضیح دادیم، برای استراتژی فیبوناچی اهمیت زیادی دارد شما باید یک سایت معتبر را برای پیش‌بینی فوتبال خود انتخاب کنید که گزینه‌های زیادی برای پیش‌بینی فوتبال را پیش رویتان قرار دهد به این صورت که شما از میان صدها گزینه بگردید و باتوجه‌به اطلاعاتی که دارید بهترین گزینه‌ها با شانس بالا و ضریب مناسب را برای دورهای متوالی خود انتخاب نمایید.

زیرا به دلیل باخت‌های متوالی نیاز دارید تا چندین شرط را پشت‌سرهم ببندید تا در نهایت به پیروزی برسید که این موضوع گزینه‌ها می‌تواند برای تمامی مبالغ ازدست‌رفته یا سوددهی شما اهمیت زیادی داشته باشد و به‌نوعی با یک انتخاب غلط حتی با وجود پیروزی در آن شرط، نتیجه مطلوب طبق مثالی که در بالا برایتان زدیم، حاصل نشود. در همین راستا سایت‌های معتبر نظیر بت فوروارد که صدها گزینه را برای پیش‌بینی مسابقات فوتبال پیش روی شما قرار می‌دهند، می‌تواند بهترین بازدهی را برای استفاده از استراتژی فیبوناچی برای شرط‌های متوالی شما داشته باشند.

لازمه موفقیت در پیش‌بینی فوتبال از طریق استراتژی فیبوناچی

لازمه موفقیت در پیش‌بینی فوتبال چه از طریق استراتژی فیبوناچی و چه هر استراتژی دیگری، داشتن اطلاعات کافی و دانش موردنیاز در خصوص مسابقات است. شما باید برای هر بازی نیاز است تا نکات آماری مربوط به مسابقه را به‌صورت کامل بررسی کنید و باتوجه‌به شرایط بازی‌های قبل تیم و بازیکنان، بهترین شرط با شانس بالا را به ثبت برسانید. بدون داشتن اطلاعات کافی در خصوص تیم‌ها، بازیکنان، لیگ‌ها و … شانس برد شما در شروط مختلف کاهش پیدا می‌کند و با باخت‌های متوالی حتی با استفاده از روش فیبوناچی که به استراتژی جبران ضررها معروف است نیز نمی‌توانید سرمایه ازدست‌رفته خود را جبران نمایید. به همین خاطر پیش از هر چیز اطلاعات و دانش خود را برای مسابقات موردنظر کامل و بعد از طریق فیبوناچی شروع به پیش‌بینی کنید.

سؤالات متداول کاربران

 • درآمدزایی از طریق استراتژی فیبوناچی امکان‌پذیر است؟

همان‌طور که در بالا برایتان شرح دهیم درآمدزایی در این روش به میزان سرمایه‌گذاری، انتخاب ضرایب مناسب و پایبند ماندن به زنجیره اعداد و … وابسته است که با رعایت این موارد می‌توانید به درآمدزایی زیادی برسید.

 • آیا می‌توان در استراتژی فیبوناچی از روش میکس استفاده کرد؟

بله! روش میکس به این صورت است که شما چند انتخاب را با یکدیگر ترکیب می‌کنید و ضرایب این گزینه‌ها با ضرب‌شدن در یکدیگر تشکیل ضریب بزرگی را می‌دهند. درصورتی‌که پیش‌بینی تمامی گزینه‌های انتخابی شما صحیح باشد شما مبلغ بزرگی را برنده می‌شوید و سود شرطتان بسیار بالاست ولی پیش‌بینی شما نیز ریسک بالایی دارد. به‌عبارت‌دیگر شما در هر دور که برای شرط‌های خود طبق فیبوناچی عمل می‌کنید می‌توانید از هر روشی برای شرط‌های خود استفاده کنید.

 • آیا سایت‌های پیش‌بینی فوتبال اجازه استفاده از استراتژی فیبوناچی را می‌دهند؟

بله هیچ مشکلی وجود ندارد؛ زیرا این استراتژی برای شماست که برای قراردادن شرط‌های خود در نظر گرفتید و هیچ تخلفی از سوی سایت‌ها شناخته نمی‌شود.

 • فیبوناچی برای تازه‌کاران مناسب است؟

در بالا نیز به آن اشاره داشتیم که فیبوناچی برای همه کاربران حتی تازه‌کاران مناسب است به شرطی که تمامی نکات که یک‌به‌یک برایتان ذکر کردیم را مطالعه و در پیش‌بینی‌های خود از این طریق اعمال کنند.

دیدگاه خود را بنویسید