جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
آموزش فروش شرط

کش اوت در پیش بینی چیست؟ آموزش فروش شرط (Cash out)

کش اوت شرط یا فروش شرط یکی از آپشن‌هایی است که سایت‌های پیش‌بینی معتبر آن را بر روی سایت خود قرار می‌دهند که می‌تواند برای کاربران شرایط مطلوبی را رقم بزند. در این مطلب بت فوروارد ما قصد داریم به بررسی انواع کش اوت شرط بپردازیم تا هرچه بیشتر با این آپشن آشنا شوید.

شاید شما هم جزو کسانی باشید که ندانید کش اوت شرط چیست یا این آپشن در کدام سایت‌ها ارائه می‌شود. اگر بدانید که کش اوت شرط که نام دیگر آن فروش شرط است چه کمکی به شما پس از ثبت شرط‌ها می‌کند قطعاً از این آپشن استفاده خواهید کرد؛ زیرا این گزینه برای برخی کاربرانی که تمایل دارند به هر دلیلی شرط‌های خود را تغییر دهند بسیار مناسب است. در ادامه این مطلب ما به بررسی این موضوع می‌پردازیم پس به شما پیشنهاد می‌کنیم که ادامه مطلب را از دست ندهید.

کش اوت شرط چیست؟

کش اوت شرط به زبان ساده به معنی فروش شرط است. درصورتی‌که شما پس از ثبت شرط یا شروط خود، از آن پشیمان شدید یا تمایل داشتید که شرط خود را کلاً بر روی گزینه یا ورزش دیگری قرار دهید می‌توانید شرط خود را در سایت‌های ارائه‌دهنده این آپشن به فروش برسانید و شرط دلخواه خود را مجدد ثبت نمایید. البته در نظر داشته باشید گاهی اوقات سایت‌ها به‌عنوان جبران خسارت درصد کمی از شرط شما را کم می‌کنند و مابقی را به‌حساب شما بازمی‌گردانند که اصولاً مبلغ ناچیزی خواهد شد. قوانین برای این موضوع نیز در سایت‌ها با دیگری متفاوت و باتوجه‌به تصمیم‌گیری مدیران سایت‌ها اعمال می‌گردد.

شاید بپرسید که آیا این آپشن در همه سایت‌ها وجود دارد؟ پاسخ به این سؤال خیر است؛ زیرا اصولاً همه سایت‌ها این موضوع را تقبل نمی‌کنند که شما بتوانید شرط خود را به‌نوعی لغو یا به فروش برسانید تا از سود سایت‌ها کم شود. اصولاً سایت‌های معتبر هستند که این آپشن را روی سایت قرار می‌دهند که شما می‌توانید درصورتی‌که فکر می‌کنید شاید به این آپشن نیاز داشته باشید این سایت‌ها را شناسایی و آن‌ها را به‌عنوان سایت پیش‌بینی خود انتخاب نمایید. حال در ادامه به انواع کش اوت یا فروش شرط می‌پردازیم تا آشنایی بیشتری با این پروسه و انجام آن پیدا کنید.

انواع کش اوت شرط در سایت‌های پیش‌بینی ورزشی

انواع کش اوت

در ابتدا باید بگوییم که آپشن فروش شرط یا کش اوت شرط را نمی‌توانید داخل همه سایت‌ها بیابید و در صورت وجود این گزینه داخل سایت‌های پیش‌بینی، شرایط و قوانین هرکدام می‌توانند با دیگری متفاوت باشند.

کش اوت به انتخاب کاربر

این کش اوت بسیار واضح و مشخص است که کاربر می‌تواند شرط‌های خود را به‌صورت دستی و به‌صورت دلخواه در صورت تمایل به فروش برساند. برای این منظور کافی است به برگه پیش‌بینی خود مراجعه، گزینه فروش را بزنید و شرط را به انتخاب خود به فروش برسانید.

فروش شرط اتوماتیک

فروش شرط اتوماتیک در برخی از سایت‌ها وجود دارد؛ زیرا حالت خاصی را برای شرط شما تعیین می‌کند. در این کش اوت شما یک عدد را به‌عنوان سود و یک عدد را به‌عنوان زیاد خود تعیین می‌کنید (به‌صورت بازه‌ای) در صورت رسیدن عدد به کاهش یا افزایش سود به میزانی که تعیین کردید سایت‌ها به‌صورت اتوماتیک شرط شما را به فروش می‌رسانند.

مثال: مبلغ شرط شما ۱۰۰ هزار تومان است. عدد ۱۵۰ هزار تومان را برای سود خود و مبلغ ۵۰ هزار تومان را برای ضرر خود انتخاب می‌کنید. درصورتی‌که شرط شما با تغییر ضرایب یک مسابقه به یکی از این دو عدد برسد پول شما برداشت می‌گردد یا به اصطلاحی شرط شما به فروش می‌رسد. این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که برای ازدست‌رفتن شرط خود به‌صورت کامل اقدام کرده باشید یا یک‌میزان سودی برای شما کافی باشد که بیشتر از آن ریسک نکنید تا شرط شما تا پایان نتیجه بازی معطل بماند.

فروش مقداری از مبلغ شرط

به‌وفور مشاهده شده که برخی از کاربران پس از ثبت شرط خود پشیمان شدند؛ ولی نه به‌صورت کامل بلکه برای مبلغی که تعیین کردند پشیمان شده‌اند که مثلاً کاش روی این گزینه کمتر شرط می‌بستند و باقی‌مانده پول را روی بازی یا گزینه دیگری قرار می‌دادند. در این حالت برخی از سایت‌ها به شما این اجازه را می‌دهند که بخشی از شرط خود را به فروش برسانید.

مثلاً اگر ۱۰۰ هزار تومان برای یک مسابقه قرار دادید، می‌توانید به برگه پیش‌بینی خود مراجعه کرده گزینه فروش شرط را بزنید و در کادری که برای شما باز می‌شود، با انتخاب گزینه فروش بخشی از مبلغ شرط عددی که مدنظر دارید مثلاً ۵۰ هزار تومان را وارد کنید تا ۵۰ هزار تومان باقی‌مانده به‌حساب شما بازگردد. با این مبلغ هم می‌توانید شروط دیگری را به ثبت برسانید و هم می‌توانید اجازه دهید تا داخل شارژ حساب کاربری شما باقی بماند.

کش اوت رایگان

کش اوت شرط به‌صورت رایگان توسط برخی از سایت‌ها قرار داده می‌شود که این امکان را به شما می‌دهد که بدون آن که مبلغی از شرط شما کسر گردد، شما شرط خود را به فروش برسانید. البته این موضوع در همان سایت‌ها می‌تواند بر روی گزینه‌های مختلف با یکدیگر متفاوت باشد یعنی شاید در همان سایت بتوانید یک گزینه را به‌صورت رایگان لغو کنید؛ ولی فروش شرط برای گزینه دیگری به‌صورت رایگان شاید وجود نداشته باشد.

کش اوت شرط به‌صورت پولی

پیرو مورد کش اوت رایگان این گزینه برعکس مورد بالاست به این صورت که درصورتی‌که تصمیم داشته باشید شرط خود را به فروش برسانید سایت‌ها مبلغ یا درصد کمی را به‌عنوان جبران خسارت از شما کسر می‌کنند. به‌عنوان‌مثال مبلغ شرط شما ۲۰ هزار تومان است و سایت آن را با مبلغ ۱۹ هزار تومان خریداری می‌کند که در صورت دلخواه با کسر این ۱۰۰۰ تومان می‌توانید شرط خود را به سایت بفروشید.

این موضوع امری طبیعی در سایت‌های پیش‌بینی است؛ زیرا آن‌ها به‌ازای ثبت هر شرط شما، به ارائه‌دهندگان این گزینه‌ها مبالغی را پرداخت می‌کنند و طبیعی است که برای کنسلی شرط شما نیز مجبور هستند تا مبلغی را از شما کسر کنند که اصولاً مبلغ قابل‌توجه و بالایی نیز محسوب نمی‌شود. ضمن این که این قانون نیز در سایت‌ها با دیگری متفاوت است و درصورتی‌که روی این موضوع حساسیت دارید حتماً قوانین و ضوابط مربوط به فروش شرط را در سایت‌های موردنظر خود مطالعه فرمایید.

آموزش فروش شرط

آیا گزینه فروش شرط روی همه گزینه‌ها وجود دارد؟

توجه داشته باشید گزینه فروش شرط علاوه بر این که می‌تواند در برخی سایت‌ها وجود داشته و در برخی دیگر نباشد، می‌تواند روی گزینه‌های مختلف پیش‌بینی رشته‌های ورزشی مختلف نیز متفاوت باشد. یعنی نباید توقع داشته باشید سایت ارائه‌دهنده فروش شرط روی تمامی ورزش‌ها یا گزینه‌ها این آپشن را فعال کند؛ زیرا گاهی اوقات برای سایت‌ها نیز امکان فعال‌کردن این گزینه از سوی ارائه‌دهنده شرط‌ها وجود ندارد که این امکان را برای آن‌ها قرار ندادند.

یا این که خود سایت‌ها تشخیص می‌دهند در صورت قراردادن این گزینه ضرر مالی بزرگی را از اکثریت کاربران متحمل می‌شوند و به همین دلیل از قراردادن آن امتناع می‌کنند که در هر دو حالت امری طبیعی به نظر می‌رسد و شما نیز به‌عنوان کاربر باید این موضوع را درک کنید و از سایت‌ها توقع‌های غیرمعقول نداشته باشید؛ زیرا این شما هستید که در نهایت باید برای ثبت شرط خود نهایت دقت را به کار می‌گرفتید تا پس از ثبت از آن پشیمان نشوید.

گزینه فروش شرط در هر زمانی از مسابقه امکان‌پذیر است؟

قانون این موضوع در سایت‌های ارائه‌دهنده آپشن فروش شرط با یکدیگر متفاوت است؛ ولی درهرصورت مشخص است که گزینه فروش شرط نمی‌تواند همیشگی و در هر زمانی از مسابقه امکان‌پذیر باشد. مثلاً شما باگذشت ۱ ساعت از یک مسابقه فوتبال و اینکه نتیجه احتمالی مشخص شده نمی‌توانید شرط خود را به فروش برسانید؛ زیرا نتیجه بازی تا حدودی مشخص شده و این سایت‌ها هستند که متضرر می‌شوند.

سایت‌های ارائه‌دهنده آپشن کش اوت شرط

سایت‌های ایرانی معتبر زیادی نظیر بت فوروارد وجود دارند که این آپشن را برای شرط‌های خود قرار می‌دهند که همان‌طور که گفتیم این که یک شرط به‌صورت رایگان به فروش برسد یا مبلغی از آن کسر شود کاملاً به قوانین سایت‌ها بستگی دارد. در زیر ما به حالت‌های مختلفی که سایت‌ها ممکن است گزینه فروش شرط یا کش اوت شرط را قرار دهند می‌پردازیم:

 • کش اوت شرط برای برخی رشته‌های ورزشی
 • کش اوت شرط برای برخی گزینه‌های یک مسابقه
 • کش اوت برای تمامی گزینه‌ها و ورزش‌ها
 • کش اوت به‌صورت کاملاً رایگان
 • کش اوت به‌صورت کسر مبلغی از پول شرط
 • کش اوت به‌صورت رایگان و پولی برای گزینه‌ها با حالات مختلف
 • کش اوت در سایت‌ها با درصدهای مختلف فروش
 • کش اوت برای پیش‌بینی آنلاین و پیش از شروع یک مسابقه
 • کش اوت برای پیش‌بینی زنده مسابقات

تمامی این گزینه‌ها می‌تواند باتوجه‌به قوانین یک سایت و تصمیم مدیران آن‌ها با دیگری تفاوت داشته باشد و حتی به‌صورت مقطعی این گزینه‌ها تغییر پیدا کنند. به همین خاطر نباید همیشگی توقع داشته باشید تا سایت‌ها این آپشن را روی سایت قرار دهند؛ زیرا در پشت پرده آن بسیاری کارهای فنی و مالی نیز نهفته که سایت‌ها با درنظرگرفتن آن این امکان را فعال یا غیرفعال می‌کنند.

آیا فروش شرط برای ما سودآور است؟

فروش شرط یک آپشن است و این به نفع شماست که برای رسیدن به درآمدزایی و سودآوری خود از تمامی این آپشن‌ها که سایت‌های پیش‌بینی ارائه می‌کنند استفاده کنید. مثلاً اگر در یک زمانی به‌صورت عجله‌ای یا احساسی شرطی را به ثبت رساندید که پس از مدتی دریافتید که این شرط به‌احتمال زیاد ناموفق خواهد بود، فروش شرط می‌تواند به‌عنوان یک آپشن سودآور برای شما تلقی شود؛ زیرا به‌راحتی می‌توانید چه صورت رایگان و چه پولی شرط خود را به فروش برسانید تا مجدد یک شرط با نکات آماری صحیح را به ثبت برسانید.

درهرصورت میزان سودآور بودن یک شرط برای شما به میزان اطلاعات و دانش شما در پیش‌بینی باز می‌گردد که شما چقدر برای شرط‌های خود وقت می‌گذارید و آیا همیشه شرط‌هایی با آنالیز اطلاعات و نکات آماری را برای خود لحاظ می‌کنید؟ اگر زمانی این اطمینان را پیدا کردید که فروش شرط می‌تواند از باخت احتمالی شما جلوگیری کند در استفاده از آپشن تعلل نکنید و حتماً شرط خود را به فروش برسانید تا با استفاده از آن مبلغ بتوانید شرط دیگری با شانس برد بالاتری را ثبت نمایید که برای شما سودآوری داشته باشد.

سؤالات متداول کاربران

 • درصدهای کسر مبلغ به‌ازای فروش شرط در سایت‌ها با یکدیگر فرق دارد؟

بله اصولاً این درصدها که به‌عنوان ضرر و زیان از شما کسر می‌گردد ناچیز هستند؛ ولی در هر سایت با دیگری متفاوت است که این موضوع به قوانین سایت و تصمیم مدیران باز می‌گردد.

 • پیش‌بینی مسابقات ورزشی برای ما سودآورتر است بازی انفجار؟

جواب این سؤال به پاسخ شما بستگی دارد. آیا در زمینه پیش‌بینی مسابقات ورزشی حرفه‌ای هستید یا به بازی‌های شانس محوری نظیر انفجار تسلط دارید؟ آیا با رقم‌خوردن نتایج به‌صورت شانسی مشکلی ندارید یا صرفاً شخصی هستید که ریسک کمتری می‌کنید؟ اگر بتوانید پاسخ مناسبی به سؤالات دهید جواب سؤال خود را پیدا خواهید کرد؛ زیرا هر دو سبک با یکدیگر تفاوت دارند.

دیدگاه خود را بنویسید

شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

برای دریافت جدیدترین اخبار سایت بت فوروارد می توانید عضو خبرنامه ما شوید