جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

درآمدزایی از شطرنج شرطی به صورت حضوری و آنلاین

برخی از افراد هستند که بازی شطرنج را به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهند و به خاطر تخصصی که دارند این رغبت در آنها ایجاد شده که بتوانند با این رشته ورزشی به درآمدزایی دست پیدا کنند که این موضوع از طریق شطرنج شرطی در سایت‌های آنلاین یا به صورت حضوری محقق خواهد شد. در این مطلب بت فوروارد قصد داریم به شطرنج شرطی و چند سایت ارائه‌دهنده این بازی که معتبر هستند بپردازیم تا در صورت تمایل شما هم این ورزش فکری را به این صورت انجام دهید.

بازی شطرنج چیست؟

شطرنج یک بازی فکری دونفره است که بر روی تخته‌ای ۸ در ۸ طراحی و پیاده سازی شده است و در آن دو بازیکن با استفاده از مهره‌های خود به دنبال گرفتن شاه حریف هستند. مهره‌های این بازی شامل هشت عدد پیاده، دو عدد رخ، دو عدد اسب، دو عدد فیل، یک وزیر و یک شاه. هر کدام از مهره‌ها حرکات خاص خود را دارد و بازیکنان در هر نوبت به دنبال جایگاه بهتر مهره‌های خود و جلوگیری از حرکات حریف هستند.

شطرنج یک بازی استراتژیک و پرطرف‌دار است که اغلب به عنوان یکی از بازی‌های فکری برتر شناخته می‌شود که افراد به طرایق مختلف می‌توانند به صورت حضوری به انجام این بازی مشغول شوند. همچنین شطرنج هم به صورت شرکت در تورنمنت‌های محلی، استانی، جهانی و هم در جمع‌های دوستانه بازی می‌شود و همچنین نسخه‌های آنلاین شطرنج نیز به جهت تفریح یا درآمدزایی طراحی و ارائه شدند که هر شخص بتواند با توجه به میزان مهارت و دسترسی‌هایی که دارد به شطرنج‌بازی کردن به روش دلخواه خود مشغول شود.

محبوبیت بازی شطرنج در سراسر جهان

شطرنج یکی از قدیمی‌ترین و پرطرف‌دارترین بازی‌های استراتژیک و فکری در جهان است که در همه دنیا طرفداران خاص خود را دارد و حتی فیلم و سریال‌های جذابی در ژانرهای مختلف برای این بازی ساخته شده است. این بازی از چین و هند برخاسته است و اکنون در اکثر کشورهای جهان نیز بازی می‌شود. با توجه به قدمت این بازی و گسترش محبوبیت آن در سطح جهانی می‌توان گفت که شطرنج جزو پرطرف‌دارترین بازی‌های جهان قرار دارد.  به عبارتی دیگر این بازی از لحاظ سنی محدودیتی ندارد و هر کودکی از سنین پایین تا افراد سالمند می‌توانند به انجام این بازی در جمع‌های خانوادگی و دوستانه یا تورنمنت‌های معتبر مشغول شوند.

درآمدزایی از شطرنج شرطی

تاریخچه بازی شطرنج

تاریخچه شطرنج به سال‌های بسیار دوری حتی قبل از میلاد برمی‌گردد. در ابتدا شطرنج یک بازی پادشاهی بود و برای مراسم‌های مذهبی و تأثیرگذار بر حرکات نظامی به کار می‌رفت ولی در طول قرن‌ها، شطرنج به شکلی که امروزه می‌شناسیم تکامل یافت و اکثریت افراد رفته رفته به بازی کردن مشغول شدند و قوانین مختلفی برای آن وضع کردند.

قواعد ورزش شطرنج در قرن دهم توسط دانشمندان عربی بازنویسی شد و به دلیل جذابیت و مهارتی که موردنیاز بود، با انجام بازی در میان قشرهای مختلف با توجه به این قوانین، محبوبیت زیادی پیدا کرد. در قرن ۱۵، قوانین رسمی برای بازی شطرنج در اروپا مطرح شد و با پیدا کردن توانایی چاپ، کتاب‌هایی درباره شطرنج نیز منتشر شد. در دوران مدرن نیز، باعرضه کامپیوترها و فناوری رایانه، شطرنج به یک بازی رایانه‌ای تبدیل شد و طرفداران بسیاری در سراسر جهان به این صورت نیز دارد. هم اکنون شطرنج یک ورزش فکری شناخته شده است و جام‌ها و مسابقات بین‌المللی زیادی برای بازی شطرنج برگزار می‌شود.

درآمدزایی در شطرنج شرطی به صورت حضوری

در بسیاری از کشورها در قالب تورنمنت‌های شطرنج، مسابقات و جوایز بزرگی برای این رقابت‌ها در نظر گرفته که در سطح حرفه‌ای با بهترین بازیکنان برگزار می‌شود که همین موضوع باعث شده تا علاقه‌مندان به این بازی در سطح جهانی افزایش پیدا کنند و افراد مختلف با آموزش‌هایی که برای این بازی دیده‌اند در این تورنمنت‌ها حضور پیدا کنند.

تورنمنت‌های شطرنج می‌توانند برای علاقه‌مندان به این رشته درآمدزایی خوبی را به همراه داشته باشد. این تورنمنت‌ها معمولاً با شرکت قهرمانان شطرنج از سراسر دنیا برگزار می‌شوند و افراد برنده با توجه به قوانین آن تورنمنت جوایز ارزشمندی را دریافت می‌کنند.

تورنمنت‌های شطرنج معمولاً از قسمت‌های مختلفی برای مسابقات تشکیل شده‌اند، از جمله:

مسابقات تکراری و رودررو

در این نوع تورنمنت‌ها، بازیکنان بارها به مصاف یکدیگر می‌روند و جمع امتیازهایی که به دست می‌آورند در نهایت تعیین می‌کند که شخص برنده چه کسی خواهد بود.

مسابقات رقابتی

در این نوع تورنمنت، بازیکنان به صورت مستقیم در برابر یکدیگر قرار می‌گیرند و بازیکن با بیشترین امتیازها به عنوان برنده تورنمنت شناخته می‌شود.

مسابقات ترکیبی

در این نوع تورنمنت، بازیکنان در مسابقات تکراری و رقابتی هم‌زمان شرکت می‌کنند و به صورت کلی امتیازهای کلی برای تعیین برنده در نظر گرفته می‌شود.

برخی از تورنمنت‌های پرطرف‌دار شطرنج

 • مسابقات شطرنج قهرمانی جهان  FIDE
 • مسابقات شطرنج ایالات متحده
 • مسابقات تورنمنت شطرنج سینگفور
 • مسابقات رده‌بندی شطرنج Grand Prix FIDE

شطرنج به صورت آنلاین

همچنین با وجود پیشرفت فناوری و ارتباطات، بازی شطرنج به راحتی در فضای مجازی و آنلاین قابل بازی کردن است که باعث شده جذابیت این روزبه‌روز افزایش پیدا کرده و بر طرفداران آن افزوده شود. شطرنج آنلاین با مزیت‌هایی همچون:

 • ایجاد امکان بازی با بازیکنانی از سراسر جهان
 • امکان بازی در هر زمان و هر مکان با موبایل، تبلت یا کامپیوتر
 • ارائه امکاناتی برای یادگیری از سطح مبتدی تا حرفه‌ای
 • ارتباط با بازیکنان حرفه‌ای و شرکت در مسابقات و تورنمنت‌های بین‌المللی به صورت آنلاین
 • ارائه آموزش‌ها، ویدئوهای آموزشی، مقالات و اخبار مربوط به شطرنج در دنیای اینترنت

برای همگان و علاقه‌مندان به این رشته فکری در دسترس است. اگر شما نیز به شطرنج علاقه دارید باید بدانید که می‌توانید از طریق این رشته ورزشی به سود خوبی دست پیدا کنید چرا که برد و باخت کاملاً در دستان شماست و این شما هستید که نتایج را رقم می‌زنید.

درآمدزایی از شطرنج شرطی

پیروزی در شطرنج شرطی؛ مهارت یا شانس؟

بدون شک شطرنج با بازی‌های دیگری که در سایت‌های پیش‌بینی ورزشی بر روی آنها شرط‌های خود را ثبت می‌کنید فرق دارد و برنده شدن در بازی شطرنج کاملاً به مهارت و دانش شما در این رشته بستگی دارد. به عبارتی دیگر فاکتوری در این بازی نیست که به شانس بستگی داشته باشد و همه چیز بر مبنای عقل و تفکر و همچنین آگاهی در این بازی جلو می‌رود.

طبیعی است هر شخصی که در این بازی فکری استعداد و مهارت بیشتری دارد می‌تواند موفق‌تر عمل کند و با قرار دادن شرط به راحتی از بازیکنانی که با آنها مواجه می‌شود، به درآمدزایی مشغول شود. البته به شما پیشنهاد می‌کنیم که هیچ‌گاه مهارت بازیکن مقابل را نادیده نگیرید و آگاهانه عمل کنید. در هر صورت برای این که بتوانید در شطرنج شرطی به موفقیت برسید شما باید وظیفه خود را در مقابل مهارت و یادگیری موردنیاز در این بازی به بهترین شکل ایفا کنید فارغ از آن که حریف شما چه سطحی دارد و تا چه حد به شطرنج تسلط دارد. یعنی منظورمان این است که شما همیشه در بهترین حالت خود با به‌کارگیری برترین استراتژی‌ها برای موفقیت در شطرنج شرطی ظاهر شوید.

شطرنج شرطی چگونه است؟

پیرو محبوبیت شطرنج به صورت آنلاین که مزایای آن را برایتان ذکر کردیم، علاقه‌مندان به این رشته ورزشی تمایل دارند تا شطرنج را به صورت شرطی نیز بازی کنند تا از این طریق به درآمدزایی نیز دست پیدا کنند چرا که نتیجه بازی کاملاً به میزان مهارت آنها بستگی دارد و به راحتی می‌توانند با کسب دانش و تجربه لازم در این رشته ورزشی به درآمدزایی برسند.

شطرنج شرطی نیز همان گونه که از اسم آن مشخص است با قرار دادن شرط توافقی میان بازیکنان آغاز می‌شود و شخصی که دارای دانش بیشتر در بازی شطرنج باشد، برنده خواهد شد. شطرنج شرطی هم می‌تواند به صورت دونفره در قالب بازی‌های تکی برگزار شود و هم در قالب تورنمنت با افراد بیشتر پیاده سازی شود که این موضوع به سایت‌های ارائه‌دهنده بازی بستگی دارد که این بازی را به صورت شرطی چگونه روی سایت قرار می‌دهند.

شطرنج شرطی در سایت‌های ارائه‌دهنده

شطرنج شرطی در سایت‌های آنلاین همانند شطرنج آنلاین عمل ارائه می‌شود با این تفاوت که بازیکنان می‌توانند شرط‌هایی را برای این بازی در نظر بگیرند و به صورت شرطی به بازی شطرنج مشغول شوند. بازیکنان می‌توانند به روش‌های مختلف در سایت‌ها شطرنج شرطی بازی کنند از جمله بازی با بازیکنان جهانی، بازی با بازیکنان هم‌رده یا بازی با دوستانشان که همه این‌ها نیز می‌توانند به صورت شرطی باشند.

همچنین برخی سایت‌های شطرنج آنلاین اجازه می‌دهند که بازیکنان حرفه‌ای شماره‌تلفن یا اطلاعات تماس خود را بگذارند تا دیگر بازیکنان برای تماس با آنها برای مسابقات یا هماهنگی قرار دادن شرط بازی از آن استفاده کنند. برخی از سایت‌های ارائه‌دهنده شطرنج شرطی حتی بازی‌های شطرنج را با شرط‌های بالا قرار می‌دهند که این بازی‌ها می‌توانند به دلیل شرایط خاصی که در بازی به وجود می‌آید و سودآوری بزرگی را به همراه خواهد داشت برای بازیکنان بسیار جذاب باشند.

در کل شطرنج شرطی در سایت‌های آنلاین با ارائه این امکانات به بازیکنان تبدیل به یک سرگرمی جذاب و پرطرف‌دار و البته درآمدزا برای همگان شده است. بااین‌حال برای شرکت در چنین بازی‌هایی همیشه باید به یک سایت قابل‌اعتماد مراجعه و شرایط و ضوابط بازی را به دقت مطالعه فرمایید زیرا این قوانین در سایت‌ها با یکدیگری متفاوت است و پیش از بازی برای شفاف‌سازی بیشتر نیاز است تا به صورت کامل از این قوانین آگاهی داشته باشید.

چگونه در شطرنج شرطی برنده شویم و به درآمدزایی برسیم؟

برای برنده شدن در بازی شطرنج شرطی به صورت آنلاین باید به چند مورد زیر توجه کنید:

 1. آشنایی با مهره‌های شطرنج و قوانین بازی: برای برنده شدن در بازی شطرنج شرطی باید به دقت مهره‌های بازی و قوانین شطرنج را بلد باشید چرا که این موضوع لازمه اولیه برنده شدن در شطرنج است.
 2. تمرین: تمرین و انجام بازی‌های مکرر با بازیکنان مختلف می‌تواند برای بهبود مهارت شما در بازی شطرنج مفید باشد.
 3. برنامه‌ریزی دقیق: در بازی شطرنج باید دقیق و بادقت حرکات خود را برنامه‌ریزی کنید و هر حرکتی که انجام می‌دهید به دلیلی مشخص و واضح باشد.
 4. تحلیل بازی: پس از اتمام بازی باید بادقت بازی را تحلیل کنید و به دنبال راه‌هایی برای بهبود بازی خود باشید. در صورتی که باختید به هیچ عنوان ناامید نشوید و تمرینات خود را از سر بگیرید تا سطح بازی خود را ارتقا دهید.
 5. مطالعه و تحقیق در خصوص شیوه بازی برنده: مطالعه چگونگی بازی‌های شطرنج که توسط بازیکنان معروف و حرفه‌ای برگزار شدند، می‌تواند به شما کمک کند تا با حالات مختلف این بازی توسط بازیکنان حرفه‌ای آشنا شوید.
 6. استفاده از نرم‌افزارهای کمکی: برای برنده شدن در بازی شطرنج، می‌توانید از نرم‌افزارهای کمکی مانند بانک داده‌های بازی‌های مشهور، نرم‌افزارهای ارائه شده برای تحلیل بازی، و یا نرم‌افزارهای جدول تفصیلی استفاده کنید.

در مجموع کلی اگر قصد داشته باشید در شطرنج شرطی همیشه برنده باشید باید بدانید که لازمه موفقیت در این بازی یک چیز است و آن مهارت شماست چرا که هیچ‌چیز در این بازی به گزینه‌ای به نام شانس بستگی ندارد و هر نتیجه‌ای که در بازی رقم می‌خورد صرفاً حاصل کار شما خواهد بود به همین خاطر برای برنده شدن در بازی شطرنج شرطی، باید با تمرین و مطالعه مستمر مهارت خود را ارتقا دهید.

درآمدزایی از شطرنج شرطی

۵ سایت معتبر در سطح جهانی برای بازی شطرنج شرطی

بهترین سایت شطرنج شرطی

بهترین سایت برای شطرنج شرطی آن است که از همه لحاظ ویژگی‌های یک سایت پیش‌بینی ورزشی معتبر را دارا باشد. پیش از آن که شرط خود را برای بازی شطرنج قرار دهید بهتر است جواز و گواهینامه‌های بین‌المللی مربوطه را بررسی نمایید تا خیال شما از بابت مجوزهای سایت راحت باشد.

همچنین باید سایتی را انتخاب کنید که روش‌های شارژ متنوعی را ارائه دهد تا با توجه به محدودیت‌های پرداخت برای ایرانیان داخل کشور، گزینه‌های مختلفی برای شارژ پیشروی کاربران قرار داشته باشد.

برداشت جوایز نیز باید در سایت‌های شطرنج شرطی به صورت آنی باشد تا بازیکنان پس از شکست یکدیگر بتوانند لذت واقعی برد را با برداشت جایزه خود تجربه کنند.

سؤالات متداول کاربران

 • آیا نتیجه بازی شطرنج به مهارت و استراتژی ما وابسته است؟

بله بازی شطرنج یک بازی استراتژیک و فکری است که فاکتور شانس در آن جایی ندارد و هر آن چه شما در طول زمان بازی در نهایت رقم می‌زنید، مهارت و تمامی حرکات شما وابسته است. به عبارت دیگر هر چه در بازی شطرنج، مهارت و تجربه داشته باشید میزان شانس و برد شما بیشتر می‌شود زیرا هزاران حالت برای تمامی حرکات شطرنج و صدها استراتژی در این بازی برای بازیکنان مختلف وجود دارد که تمامی این مباحث برای یک شخص با دیگری متفاوت است.

 • آیا استفاده از نرم‌افزارهای آموزشی شطرنج به یادگیری ما کمک می‌کنند؟

بله امروزه بسیاری از نرم‌افزارهای آموزشی شطرنج وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا مهارت‌های خود را بهبود بخشید و اگر در این بازی مبتدی هستید آن را از ابتدا یاد بگیرید. یعنی اصولاً این نرم‌افزارها به این صورت هستند که ۰ تا ۱۰۰ آموزش شطرنج را برای شما قرار می‌دهند که هر کاربر در هر مرحله‌ای بتواند بازی را یاد گرفته یا سطح بازی خود را ارتقا دهد.

 • شطرنج شرطی درآمدزایی خوبی دارد؟

همان طور که گفتیم از آن جایی که نتیجه این بازی به خود اشخاص وابسته است، در صورتی که به انجام و طریقه بازی تسلط کامل دارید، این بازی می‌تواند به منبع درآمد بسیار خوبی برای شما تبدیل شود زیرا هر چه مهارت شما بیشتر، شانس برد و رسیدن به درآمدزایی بیشتر انتظارتان را می‌کشد.

 • بازی شطرنج آنلاین برای سوددهی بهتر است یا بازی انفجار؟

طریقه این دو بازی کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند زیرا شطرنج کاملاً مهارت محور است و از سوی دیگر انفجار بیشتر بر پایه شانس بنا شده است. نتیجه بازی شطرنج برای سوددهی به مهارت شما وابسته است و از سوی دیگر نتیجه بازی انفجار به صورت شانسی توسط سیستم رقم می‌خورد که افراد فقط با مدیریت سرمایه می‌توانند سوددهی خود را کنترل نمایند. در نهایت نیز این شما هستید که تصمیم می‌گیرید کدام‌یک با توجه به دانشتان برای شما مناسب‌تر است.

 • آیا مطالب و فیلم‌های آموزشی در یادگیری شطرنج به ما کمک می‌کنند؟

بله قطعاً شما می‌توانید با خواندن مطالب آموزشی و مشاهده فیلم‌های آموزشی شطرنج را به صورت کلی یاد بگیرید و با آن آشنا شوید ولی کسب مهارت و تجربه در این بازی، به بازی کردن شما به صورت عملی و تجربی وابسته است که حتماً باید با حالات مختلف در این بازی به صورت تجربی روبه‌رو شوید تا سطح دانش خود را ارتقا دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

برای دریافت جدیدترین اخبار سایت بت فوروارد می توانید عضو خبرنامه ما شوید