جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
آموزش هندیکپ

آموزش هندیکپ به زبان ساده

در این مقاله، به پیش‌بینی هندیکپ خواهیم پرداخت. ما توضیح می‌دهیم که پیش‌بینی هندیکپ چیست و چگونه می‌توانید یک شرط هندیکپ را انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر، ادامه مطلب را  از بت فوروارد بخوانید تا همه چیزی که باید درباره پیش‌بینی هندیکپ بدانید را بفهمید.

پیش‌بینی هندیکپ چیست؟

هندیکپ یک پیش‌بینی است که امکان برابر شدن فرصت‌های هر دو بازیکن یا هر دو تیم برای برنده شدن در یک رویداد خاص را فراهم می‌کند. این کار با اعطای یک مزیت به یکی از دو طرف انجام می‌شود، ممکن است این مزیت به شکل یک گل اضافی یا امتیاز بیشتر باشد.

به‌عنوان‌مثال، یک تیم فوتبال آمریکایی ممکن است قبل از شروع بازی هفت امتیاز بگیرد. اگر بازی با امتیاز ۲۱ تیم اول و ۲۴ تیم دوم به اتمام برسد و شما روی هندیکپ +۷.۵ تیم اول شرط ببندید، هندیکپ شما برنده خواهد شد زیرا به امتیازات نهایی تیم اول ۷ امتیاز اضافه شده و نتیجه بازی ۲۸ – ۲۱ به نفع این تیم خواهد شد. توجه داشته باشید که هندیکپ تنها به طرفی اعمال می‌شود که روی آن پیش‌بینی می‌کنید.

پیش‌بینی هندیکپ در فوتبال

این شرط در سایر ورزش‌ها نیز اعمال می‌شود. در فوتبال، یک بازار پیش‌بینی هندیکپ برای برنده شدن یک تیم ممکن است به این شکل باشد:

 هندیکپ +۱ لیورپول در مقابل آرسنال

اگر بازی بدون امتیاز برای لیورپول و آرسنال به پایان برسد، برنده شرط، لیورپول با هندیکپ +۱ خواهد بود. هندیکپ یک گل به نتیجه نهایی اضافه می‌کند. در نتیجه شرط شما، امتیاز نهایی لیورپول ۱ و آرسنال ۰ خواهد بود.

پیش‌بینی هندیکپ در راگبی

به همین ترتیب، در راگبی، پیش‌بینی هندیکپ امتیازات را به هر دو تیم اضافه یا کم می‌کند و باعث می‌شود که بازی متعادل‌تر شود و نتیجه قابل‌پیش‌بینی‌تر باشد.

به‌عنوان‌مثال، در بازار پیش‌بینی هندیکپ در راگبی، ممکن است به این صورت باشد:

هندیکپ ۸- گلاستر در مقابل باث

اگر امتیاز نهایی بازی ۲۷-۲۰ به نفع گلاستر بود و شما بر روی گلاستر با ۸- شرط گذاشته بودید، شما بازنده بودید زیرا امتیاز نهایی پیش‌بینی هندیکپ برابر با ۲۰-۱۹ به نفع باث می‌شود.

پیش‌بینی هندیکپ در بسکتبال

پیش‌بینی هندیکپ در بسکتبال دقیقاً به همان شکل عمل می‌کند. این نوع پیش‌بینی در آمریکا بسیار محبوب است، جایی که پیش‌بینی در بخش امتیازها رایج‌تر است. یک مثال از یک شرط هندیکپ برای برنده شدن در بسکتبال به این صورت خواهد بود.

 هندیکپ ۵+ نیویورک نیکز در مقابل بوستون سلتیکس

اگر امتیاز نهایی نیویورک نیکز ۱۰۰ و بوستون سلتیکس ۱۰۱ بود و شما بر روی نیکز با هندیکپ ۵+ برای برنده شدن شرط می‌گذاشتید، شرط شما برنده خواهد بود. امتیاز نهایی با احتساب هندیکپ، ۱۰۵-۱۰۱ به نفع نیکز خواهد بود؛ بنابراین، باوجوداینکه سلتیکس بازی را برنده شد، شما پیش‌بینی هندیکپ خود را برنده خواهید شد.

هندیکپ تک امتیازی در پیش‌بینی

این نوع پیش‌بینی هندیکپ را که توضیح دادیم را در نظر بگیرید. تعدادی امتیاز یا گل به امتیاز نهایی اضافه یا کم می‌شود تا نتیجه پیش‌بینی هندیکپ تک امتیازی حاصل شود.

هندیکپ ۰.۵

این هندیکپ ۰.۵ امتیاز یا گل به مجموع امتیازات اضافه یا کم می‌کند. در ادامه یک مثال از هندیکپ ۰.۵ آمده است:

 تاتنهام (۰.۵-) آرسنال (۰.۵+)

 آرسنال با مزیت نیم گل ‌بازی را شروع می‌کند. اگر شما بر روی تاتنهام شرط ببندید و آن‌ها بازی را ببرند، شما برنده خواهید شد.

همچنین، اگر بر روی تاتنهام شرط ببندید و بازی به تساوی ختم شود، شما شرط خود را از دست خواهید داد.

اگر بر روی آرسنال شرط ببندید و آن‌ها بازی را ببرند یا به تساوی برسند، شما شرط خود را برنده خواهید شد.

هندیکپ ۱

مثال: تاتنهام (۱-) و آرسنال (۱+)

آرسنال با یک گل برتری از ابتدا بازی را شروع می‌کند. اگر شما بر روی تاتنهام شرط ببندید و آن‌ها با اختلاف دو گل ببرند، شما شرط خود را برنده خواهید شد.

با این حال، اگر شما تاتنهام را حمایت کنید و آن‌ها تنها با یک گل ببرند، نتیجه پیش‌بینی هندیکپ شما تساوی خواهد بود و مبلغ شما باز خواهد گشت.

اگر بر روی آرسنال شرط ببندید و آن‌ها بازی را ببرند یا به تساوی برسند، شما برنده خواهید شد.

هندیکپ ۱.۵

مثال: تاتنهام (۱.۵-) و آرسنال (۱.۵+)

در اینجا به آرسنال یک مزیت ۱.۵ گله داده شده است. اگر بر روی تاتنهام شرط ببندید، آن‌ها باید با دو گل ببرند تا شرط شما برنده شود.

آرسنال باید برای برنده شدن در پیش‌بینی هندیکپ ۱.۵، باید مساوی کند یا فقط یک گل دریافت کند.

آموزش هندیکپ

پیش‌بینی هندیکپ در مقایسه با پیش‌بینی اسپرد

پیش‌بینی اسپرد در واقع فقط یک نام دیگر پیش‌بینی به روش هندیکپ است. این اصطلاح در ایالات متحده بیشتر استفاده می‌شود؛ اما در سال‌های اخیر در سراسر دنیا رایج شده است. اسپرد، تعداد امتیازهای اختصاص‌یافته به تیم ضعیف‌تر است.

پیش‌بینی هندیکپ در مقایسه با پیش‌بینی هندیکپ آسیایی

هندیکپ آسیایی نامی است که به پیش‌بینی هندیکپ در بازی‌های فوتبال داده شده است. زیرا در ابتدا در آسیا بسیار محبوب شد و از اینجا نام‌گذاری شد. هندیکپ آسیایی همیشه با پیش‌بینی‌های اعشاری لیست می‌شود و همچنین فقط یک بازار هندیکپ تکی است.

معنای هندیکپ برد، باخت و مساوی

این نوع پیش‌بینی همانند یک شرط ۱X۲ است و به شما گزینه حمایت از برد میزبان، مساوی یا برد میهمان را می‌دهد. اما این همچنین یک عنصر هندیکپ به هر انتخاب احتمالی اضافه می‌کند که می‌تواند به این صورت باشد:

 تاتنهام ۱-

مساوی ۱+

آرسنال ۱-

در این مثال اگر تاتنهام تنها با یک گل ببرد، شرط هندیکپ مساوی برنده خواهد شد. این توضیح کوتاه و واضحی از معنای هندیکپ در پیش‌بینی است.

استراتژی‌های کاربردی در پیش‌بینی هندیکپ

نکته مهم در اینجا این است که هیچ استراتژی تضمینی برای برنده شدن وجود ندارد. اما ممکن است با استفاده از استراتژی‌ها در کلیت پیش‌بینی‌های خود، سازمان‌دهی و مدیریت بهتری داشته باشید.

یک استراتژی این است که بر روی تیم‌های ضعیف‌تر در خانه پیش‌بینی کنید. همیشه یک فرصت برای تیم ضعیف‌تر وجود دارد که با انتخاب هندیکپ مناسب، شرط شما را برنده کند. همچنین باید به دنبال بازی‌هایی باشید که احتمالاً امتیازات یا گل‌های کمی داشته باشند. این بدان معناست که هر هندیکپی که به نتیجه نهایی افزوده شود، می‌تواند تأثیر زیادی در پیش‌بینی شما داشته باشد.

حقایق و اشکالات پیش‌بینی هندیکپ

پیش‌بینی هندیکپ می‌تواند یک راه عالی برای پیش‌بینی بر روی تیم‌هایی باشد که به طور معمول فرصتی برای برد ندارند. با افزودن یک هندیکپ، امکان قراردادن پیش‌بینی بر روی آن‌ها وجود دارد و این امکان را فراهم می‌کند تا پیش‌بینی بازی راحت‌تر شود و گزینه‌ها و شانس‌های بهتری به شما داده شود.

 اما به‌ویژه برای مبتدیان، پیش‌بینی هندیکپ ممکن است بسیار گیج‌کننده باشد. نگاه به رویدادهای ورزشی با افزودن یا کاستن امتیازات یا گل‌ها ممکن است برای شما آشنا نباشد. حتماً مطمئن شوید که قبل از قراردادن پیش‌بینی‌های خود، معانی آن‌ها را به طور کامل درک کرده‌اید.

سؤالات متداول

پیش‌بینی هندیکپ در بازی‌ها چگونه کار می‌کند؟

در شرط‌های هندیکپ، یکی از تیم‌ها با یک تعداد امتیاز مثبت یا منفی شروع به بازی می‌کند تا برابری شرایط را فراهم کند. اگر بازیکن پیش‌بینی‌کننده بخواهد بر روی تیم موردنظر خود شرط ببندد، باید تیم مربوطه بر اساس هندیکپ انتخاب کند.

دادن یا گرفتن امتیاز از یک تیم در پیش‌بینی هندیکپ چه معنایی دارد؟

اگر یک تیم در شرط هندیکپ با یک یا چند گل یا امتیاز مثبت شروع به بازی کند، این به معنای افزایش امتیازهای آن تیم است. این امتیازها به نتیجه نهایی بازی اضافه می‌شود تا نتیجه شرط را تعیین کند.

انتخاب هندیکپ مثبت یا منفی بر روی احتمال برنده شدن شرط چه تأثیری دارد؟

اگر شما بر روی یک تیم با هندیکپ مثبت شرط ببندید، آن تیم باید با امتیازات مثبت بیشتری از حریف برنده شود. اگر بر روی تیمی با هندیکپ منفی شرط ببندید، آن تیم باید باتوجه‌به امتیازات کمتر، از حریف برنده شود.

چه تفاوتی بین هندیکپ اروپایی و آسیایی وجود دارد؟

در هندیکپ اروپایی، تعداد امتیازها به‌صورت کامل افزوده یا کاهش می‌یابد، درحالی‌که در هندیکپ آسیایی می‌تواند از اعداد نیمه و یا یک‌چهارم نیز تشکیل شود.

دیدگاه خود را بنویسید

شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

برای دریافت جدیدترین اخبار سایت بت فوروارد می توانید عضو خبرنامه ما شوید